Nagrobki tradycyjne

Sposobów na upamiętnienie zmarłych jest całkiem sporo. Chociaż wiele pomników powstaje dziś w stylu minimalistycznym oraz nowoczesnym, to jednak wciąż największą popularnością cieszą się nagrobki tradycyjne Warszawa jest tego doskonałym przykładem. W nekropoliach stolicy można znaleźć monumentalne nagrobki, przy których spotykają się całe rodziny, upamiętniając bliskie im osoby.

Czym cechują się nagrobki tradycyjne?

Łatwo je rozpoznać po prostokątnym kształcie z ułożoną pionowo płytą. Na niej umieszcza się epitafia oraz informacje o zmarłym. Mogą też zawierać ozdobniki pod postacią wizerunków aniołów, wiecznych piór, krzyży. Nasza pracownia specjalizuje się w tego typu nagrobkach. Mamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam tworzyć niepowtarzalne, a przy tym zgodne z klasycznymi zasadami sztuki nagrobki.

Nagrobki klasyczne z granitu

Naturalny kamień cieszy się największą sławą. To wynik jego niewątpliwych zalet. Jeśli chodzi o nagrobki klasyczne mazowieckie województwo jest jednym z regionów, w których szczególnie ceni się rozwiązania o bogatej tradycji. Co przemawia za granitem? Przede wszystkim niezwykła wytrzymałość. Wykonane z granitu nagrobki są odporne na mróz i wilgoć dzięki małej nasiąkliwości. Słabe wchłanianie wody daje jeszcze jedną bardzo ważną korzyść: łatwe utrzymanie kamienia w czystości. Wystarczą podstawowe środki pielęgnacyjne, aby przez lata zachował swoje walory estetyczne.

W portfolio naszej pracowni kamieniarsko-rzeźbiarskiej znajdą Państwo zrealizowane dotychczas nagrobki klasyczne. Warszawa to miasto, w którym prowadząc działalność, należy nadążać za zmieniającymi się trendami. Wiemy, jak ważna jest pamięć o bliskich zmarłych, a nagrobki tradycyjne stanowią jej wyraz. Naszym Klientom proponujemy rozmaite wzory pomników, zdobienia, ozdobne kształty liter. Zawsze dbamy też, aby pomniki pomimo swojego klasycznego charakteru były trwałe.

Jakie nagrobki tradycyjne wybrać?

Zazwyczaj wybór jest dość prosty: granit i jeden z zaproponowanych przez pracownię projektów. Do naszych zalet zalicza się jednak indywidualne podejście. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest godne uczczenie pamięci zmarłego. Dlatego na początku współpracy zbieramy jak najwięcej informacji o Państwa oczekiwaniach, co pozwala nam zaproponować lepsze projekty pomników. Dostosowujemy je do Państwa wymagań na każdym etapie realizacji. Nie boimy się też wyzwań. Chętnie podejmiemy się wykonania niestandardowych kamiennych detali, łączenia różnych odcieni surowców i wielu innych. Oczywiście służymy pomocą i wsparciem przez cały czas. Rozumiemy, że mogą Państwo mieć trudności z dokonaniem wyboru w tak trudnej dla Państwa chwili. Dlatego nasi pracownicy przeprowadzą spokojny, rzeczowy wywiad na temat wyglądu nagrobka, surowca oraz kolorów.

Jeśli interesują Państwa profesjonalnie wykonane nagrobki tradycyjne mazowieckie województwo jest najlepszym miejscem do znalezienia korzystnej oferty. Z przyjemnością przedstawimy nasze unikatowe projekty podczas rozmowy. Odpowiemy też na wszystkie pytania zadane drogą telefoniczną lub mailową, do czego serdecznie zachęcamy.

    Czy jest coś, co moglibyśmy poprawić?