Nagrobki urnowe

Od kilku lat można zaobserwować tendencję do wyboru kremacji zamiast tradycyjnej formy pochówku. To z kolei zwiększa zapotrzebowanie na nagrobki urnowe. W naszej pracowni kamieniarsko-rzeźbiarskiej można wybrać spośród dziesiątek unikatowych projektów, które najlepiej oddadzą szacunek zmarłej osobie.

Najważniejsze atuty nagrobków urnowych

Większe zainteresowanie kremacją spowodowane jest przede wszystkim zaletami, jakie niosą za sobą nagrobki oraz urny. Dzięki nim można na przykład ograniczyć ogólne koszty pogrzebu. Wiąże się to z mniejszymi wymiarami nagrobka oraz miejsca pogrzebowego. Oczywiście zmniejszone wydatki w niczym nie umniejszają powadze i godności ceremonii. Urny oraz nagrobki wyróżniają się bowiem oryginalnym wyglądem, a także bogatym wzornictwem. Liczne zdobienia wraz z wytrzymałym, estetycznym materiałem stanowią idealne połączenie. Nagrobki urnowe mogą dokładnie w taki sam sposób oddać cześć zmarłym jak klasyczne nagrobki trumienne.

Przy wyborze nagrobka nie mniej istotne są kwestie związane z wytrzymałością materiału, z którego został wykonany. Odporne na działanie warunków atmosferycznych są przede wszystkim granitowe nagrobki urnowe Warszawa jest miastem, w którym zrealizowaliśmy wiele takich projektów. Polecamy również urny, które nie wymagają skompilowanych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacyjnych i zachowujące swój doskonały wygląd przez lata.

Kremacja a kwestia wiary

Kremacja wciąż nie cieszy się popularnością. Wiele osób, pragnąc kultywować rodzinne tradycje, decyduje się na wybór trumny i okazałego pomnika, nie rozważając nawet alternatywy, którą stanowi urna. Warszawa jest miastem, w którym dostrzegamy zmieniające się trendy, a jej mieszkańcy interesują się coraz bardziej pochowaniem bliskiej osoby w nagrobku urnowym.

Oprócz tego pozostaje jeszcze kwestia wiary. Kościół katolicki nie jest przeciwnikiem kremacji, choć nie ma ona umocowania w tradycji chrześcijańskiej. Niemniej jednak księża nie odmawiają pogrzebów ze względu na wybór takiego sposobu pochowania bliskiej osoby.

Nagrobki urnowe w kolumbarium

Nagrobki z urnami mogą stanowić osobne miejsce pochówku, które zajmuje znacznie mniej miejsca od nagrobka z trumną. Uznaniem cieszą się zwłaszcza rodzinne nagrobki, które mieszczą przynajmniej dwie urny. Z tego rozwiązania korzystają przede wszystkim wielopokoleniowe rodziny.

Część osób przekonana do kremacji swoich bliskich decyduje się również na kolumbaria. Nie wykluczają one stworzenia upamiętniającego nagrobka w odświętny sposób podkreślającego pamięć do zmarłego. Trzeba jednak pamiętać, że nagrobki urnowe są znacznie mniejsze, ale pozostawiają miejsce na znicze, kwiaty lub wiązanki.

W kwestii takiej jak nagrobki urnowe mazowieckie województwo jest miejscem z łatwym dostępem do profesjonalnych usług. Polecamy naszą pracownię w tym zakresie. Podczas kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego poinformujemy o szczegółach współpracy oraz przedstawimy projekty najlepiej odpowiadające Państwa wyobrażeniom o godnym upamiętnieniu najbliższych.

    Czy jest coś, co moglibyśmy poprawić?