Renowacje pomników

Posągi i pomniki należą do najpiękniejszych sposobów upamiętnienia zmarłego. Tworzone ze szlachetnych materiałów rzeźby stanowią bardzo częsty widok na rodzimych cmentarzach. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one całkowicie odporne na mijający czas oraz różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. W pewnym momencie renowacje pomników stają się więc niezbędne.

Na czym polega odnowienie pomnika?

Nasza praca różni się w zależności od stopnia uszkodzenia czy zanieczyszczenia pomników. W większości przypadków największą skazą jest osadzanie się drobinek pyłów i kurzów, a także matowienie materiału. Przywrócenie pierwotnego blasku polega wówczas na zastosowaniu specjalistycznych środków czyszczących i odpowiednio dobranych narzędzi. Nie warto podejmować się tego na własną rękę, ponieważ zbyt agresywne substancje chemiczne mogą spowodować przebarwienia. Z kolei zbyt lekkie nie dadzą pożądanych efektów. Właśnie dlatego warto postawić na fachowe renowacje pomników Warszawa jest jednym z miast, w których tego typu usługa staje się szczególnie popularna ze względu na liczbę rzeźb oraz szczególny szacunek dla nekropolii w obrębie stolicy. Nasze usługi pozwolą wydłużyć żywotność pomników – odpowiednia konserwacja granitu czy marmuru oddala ryzyko ich nieodwracalnego zniszczenia.

Pomniki ulegają zapadnięciu. Wynika to z różnych przyczyn, np. niewłaściwego osadzenia nagrobka lub grząskiego gruntu na cmentarzu. Najczęściej naprawa polega na zdjęciu pomnika i położyć ponownie na nowych blokach czy ramie z betonu. Niekiedy jednak wymagana jest mocniejsza ingerencja. Naprawa pomnika z uszkodzonymi fragmentami to typowo rzeźbiarska praca, którą przeprowadza się zazwyczaj w warsztacie kamieniarskim. Trzeba bowiem zrekonstruować element bądź połączyć go z powrotem w całość.

Jeśli interesują Państwa profesjonalne renowacje pomników mazowieckie jest województwem, w którym można skorzystać z naszych usług. Z przyjemnością podejmiemy się zadania przywrócenia dobrego wyglądu nagrobka, rzeźb, a także napisów na grobie Państwa bliskich.

    Czy jest coś, co moglibyśmy poprawić?